Blog - nejen o taškách

Úspěšné podnikání

Úspěšné podnikání? Navazujte dobré vztahy se zákazníky

Budujete brand, podnikáte nebo obchodujete? Pak váš úspěch závisí nejen na vás, ale také na vašich zákaznících – a především na vztazích s vašimi zákazníky. Jak a proč budovat dobré, kvalitní a dlouhodobé vztahy v podnikání?

Chcete vztahy? Buďte sami sebou

Jak vybudovat dobré zázemí pro vztahy se zákazníky? Nabídněte klientům svou pravou tvář – prostě a jednoduše buďte přirození. Pamatujte, že klient vždy pozná, jestli si nevěříte, jestli jste ve stresu nebo zkrátka nemáte svůj den. Proto se snažte být autentičtí, ale s kapkou nadhledu a serióznosti. I zákazník je jen člověk.

Prolomte ledy

Příjemné vystupování, společné zájmy, originální přístup a péče – tyto aspekty vám pomohou prolomit ledy a nastartovat dobré vztahy se zákazníky hned od začátku. Nebojte se přizpůsobit stylu komunikace klienta, zákazníci často dají na první dojem, tak si dejte záležet.

Hýčkejte si každého zákazníka

Dlouhodobé vztahy mohou znamenat i to, že úspěch vašemu podnikatelskému záměru přinesou za dlouhé měsíce nebo třeba za rok. Právě proto na dobrých a stabilních vztazích s cílovou skupinou záleží dlouhodobě. Buďte při budování příjemného prostředí a zázemí pro zákazníky vytrvalí. Zákazníky si hýčkejte – poznají to a ocení.

Proč na vztazích záleží?

Nespokojený klient se rád a často dělí o svůj zážitek, spokojený předává své zkušenosti spíše vzácně. Skutečně spokojený nebo nadšený zákazník vás však může doporučit – a na tom záleží. Budujte dobré vztahy a to dobré se vám vrátí – třeba v podobě pozitivní reference nebo předání kontaktu dalším zákazníkům. A klíč k úspěchu? Nebojte se říct si právě o doporučení.

Přínos vašemu podnikání

Váš zákazník, vaše podnikání. Když si uvědomíte, že vztah se zákazníkem je důležitou devizou v obchodních záležitostech, získáte přednost před konkurencí. Komunita spokojených zákazníků je silným zdrojem doporučení a získávání dalších potenciálních klientů. Proto nejen budujte dobré vztahy, ale rovněž se naučte je použít ve prospěch vašeho business plánu. Nakonec s věrnými a šťastnými zákazníky se vám bude podnikat lépe.


Vytisknout  
profitasky - mapa

Kontaktujte nás

  • Václavské náměstí 66
  • 11000 - Praha 1
  • info@profitasky.cz
  • +420 739 933 944
  • IČO: 06301851

Ukázky potisků